pátek 4. května 2012

Zelená bestie ...

... aneb "nebe, peklo, ráj".

No nechala jsem se na facebooku ve skupině vyhecovat k vytvoření zajímavého tvaru. Byly jsme 4 korálkářky, které jsme se do téhle prostorové kytky pustily. Námitka, že nemám předepsané korálky mě nemohla zastavit. Začala jsem pátrat ve svém kufru po vhodné kombinaci korálků. Vyhrála kombinace dvou zelených barev z posledního nákupu.

Vyndala jsem podložku, nasypala korálky a pustila se do práce. Že by mi to šití šlo samo, to se opravdu říct nedá. Prvních pár řad šlo v pohodě, ale po chvíli jsem začala uvažovat kudy, že vůbec má ta jehla procházet. Polotovar absolutně nevypřipomínal kytku, kterou už některé korálkářky pokořily, ale spíše dětskou skládačku "nebe - peklo - ráj"

Pro jistotu jsem ji vyfotila a těch, které ji už zvládly jsem se zeptala, jestli je to opravdu taková potvora kroutivá. Byla jsem ubezpečena, že rozhodně je. Když už jsem se do ní pustila, tak to prostě nevzdám. Jehla se čím dál víc začíná podobat vývrtce, nešiju, když je syn vzhůru, aby náhodou nepochytil nějaký ten nevhodný výraz ... a šiju a šiju ...

HOTOVO, pokořila jsem ji. Jehla je 2x zakroucená, ale já jsem spokojená. Pokořila jsem tu zelenou bestii...
Použitý materiál: Rokajl Preciosa vel. 11, šito na Nymo B

Žádné komentáře: