pátek 21. září 2012

Nečekané překvapení...

Moje zkušenost s nečekanými překvapeními je taková, že opravdu málokdy bývají příjemná. Obzvlášť, když se jedná o neočekávaný doporučený dopis. To obvykle bývají spíše úřední a tedy nepříjemné záležitosti.

Ale někdy je to jinak. Po procházce se psem jsem našla ve schránce papír, že si mám vyzvednout na poště doporučenou zásilku. Pravda jednu jsem očekávala, ale z Prahy a tahle podle PSČ byla rozhodně odjinud. Zjistila jsem podle PSČ, že zásilka byla podána v Tanvaldu a na Facebooku jsem zjistila, že někteří moji přátelé ji obdrželi také a že bych se měla spíš těšit.

V zásilce byl neočekávaný dáreček od společnosti Preciosa-Ornela za přihlášení do Bead for blogpost.

A já už se těším, až začnu dárek zpracovávat.

středa 19. září 2012

Jsem asi blázen ...

... no jsou jedinci, kteří by se mnou souhlasili, ale i tací, co mě rozhodně pochopí.

V korálkové škole jsem při tématu TWIN dělala přívěsek a náušnice s obšívanou rivolkou. Uklidila jsem ho do krabičky s tím, že na něj také jednou dojde čas. V první řadě se mi nelíbila šňůra na zavěšení, nebyla jsem s ní spokojená. Tak jsem se rozhodla, že ji přešiju a dám ji tu, která tam měla patřit.

Ale stále jsem byla nespokojená, všechno mi to připadalo takové "umělé" a prostě divné. Něco tomu chybělo ... a pak mi to došlo, chybí tomu duch, možná i troška nepravidelnosti v korálcích pro tu zvláštní jedinečnost a kouzlo. A tak došlo na nůžky a během chvíle bylo rozstříháno, korálky přetříděné a mléčný japonský rokajl uklizen. Zalovila jsem v kufru se zásobami ze Zásady pro čirý rokajl s bílým průtahem, vyzbrojila se trpělivostí a začala šít znovu.

A uznejte, že český rokajl sluší těm twinům i rivolkám mnohem více.
Původní verze


Předělaná verze s jiným rokajlem a ve finále jsem se rozhodla pro šlupnu a stužku, jako jednoduché elegangní zavěšení.
pondělí 17. září 2012

... i medvědi je nosí ...

... co? Přece české korálky. Nevěříte? Mám důkaz :-)

Fotku mi poskytla kamarádka Andrea, které patří medvídci a teď i soupravy. Občas totiž dostanu dotaz, k čemu vlastně používám různé směsky rokajlu z Preciosy. Odpověď je jednoduchá, jako základ k vlastním směskám na motanice. Ty jsou velmi populární, protože jsou prostě univerzální. Člověk je může nosit jen tak k tričku a kraťasů, stejně jako ve správné barevné kombinaci mohou zdobit nevěstu.
V tomto případě se jednalo o soupravy vyráběné tak, aby ladily barvou k elektronické cigaretě. Původně jsem dělala fialovou, potom černou i s náramkem a v současnosti i malý medvídek má už svůj náramek.